Kartki na złe okolicznościMówię: "wszystko będzie dobrze", ale myślę "dupa blada". Co powiedzieć osobie chorej? Wciąż nie wiem i wciąż szukam. Teraz już nie szukam sama. Ruszył projekt ludzieimedycyna.pl pod nazwą "Kartki na złe okoliczności".

Zbieramy teksty i słowa. Na nich później będą pracować artyści-graficy. Powstaną e-kartki, opublikowane w sieci na otwartych licencjach. To takie "empatyczne gotowce", które każdy będzie mógł w potrzebie skierować do swojego chorego bliskiego.

Słowa podrzucają chorzy i nie-chorzy.
Chorzy - bo to oni czują wyraźnie ten mur ciszy wokół siebie. To oni widzą niezręczność  w zachowaniu innych ludzi: unikanie rozmów, unikanie kontaktów, bo nie wiadomo co powiedzieć. Żeby nie urazić. Żeby się nie zarazić. Nie mówić.
Chorzy - bo wiedzą, jaką siłę dają dobrze dobrane słowa. I czasem zdarza im się je usłyszeć, te właściwe: dowcipne, liryczne, bezradne. Te, które pozwalają mierzyć się z chorobą.
Nie-chorzy - bo czują swoją bezradność, widzą, że ich bliski chory dostał przepustkę do innej rzeczywistości i nie wiedzą, jak mu w tej wyprawie towarzyszyć. Bo boją się, że milczenie zerwie kontakt.

W ramach kartek odbył się już hakaton copywrite we Wrzeniu Świata (29.09.2018). Tu: http://www.ludzieimedycyna.pl/p/kartki.html i  tu: https://www.facebook.com/events/1878853488863427/
Słowa z tego spotkania znajdziecie w tej galerii na FB.

30.11/01.12 zbierałam słowa podczas konferencji Komunikacja w medycynie na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym
Podarowane przez lekarzy i psychologów słowa są w tej galerii.

7.12 odbędzie się hakaton online - na wydarzeniu na facebooku będziemy przez 24 godziny wymyślać słowa.

Jeśli macie swoje propozycje, w każdej chwili możecie je podrzucać poprzez Facebooka: https://www.facebook.com/ludzieimedycyna/
lub mailem do mnie: aniacharko@gmail.com

Uściski!

#kartkinazłeokoliczności


Komentarze

Popularne posty