Blog

autorskie teksty i zapisy rozmów z podcastu

Krótka Instrukcja hellozdrowie.pl: O poronieniu. (Nasz pierwszy Matronat)

Zespół portalu hellozdrowie.pl stworzył świetny poradnik, który pomoże kobietom i ich otoczeniu poradzić sobie z trudnym doświadczeniem poronienia. Co ważne, Instrukcja została stworzona wspólnie z kobietami, które doświadczyły straty, z ich partnerami, bliskimi oraz ze specjalistami.  https://www.hellozdrowie.pl/krotka-instrukcja/poronienie/ Ten wielogłos wydobyty został w procesie, do którego mamy pełne zaufanie (gdyż nadzorował go Robert Statkiewicz, który jest … Krótka Instrukcja hellozdrowie.pl: O poronieniu. (Nasz pierwszy Matronat) Read More »

Czytaj

Noworodek i Przytulacz

Dotyk jako interwencja medyczna w projekcie: „Senior maluszka tuli”. „Akurat byłam świeżo upieczoną babcią i ciągle porównywałam to, ile mój wnuczek dostaje głasków i pocałunków… Musiałam zostać wolontariuszem.”

Czytaj

Stylizacja na chorego

Badania prof. psychologii Michelle Nario-Redmond pokazują, że „symulacje bycia chorym” nie działają! Prowadzą do większego odczuwania strachu i litości wobec chorych, a nie empatii.

Czytaj

Hakowanie cukrzycy. Tim Omer

„Ośmieliłbym się wysunąć tezę, że w kontrolowaniu mojej cukrzycy ten system, który noszę w kieszeni, jest dla mnie gwarancją większego bezpieczeństwa niż ja sam.”

Czytaj