fundacja i ludzie

Fundacja Ludzie i Medycyna powstała pod koniec 2018 roku (5 grudnia 2018 – wpis do KRS). 

Tworzymy rozwiązania dla dobrego życia z chorobą.

nasz zespół - alfabetycznie

W „ludziach i medycynie” najważniejsi są ludzie. Chcemy, by było nas jak najwięcej. Zobacz, kto działa w fundacji i jeśli widzisz u nas miejsce dla siebie – napisz do nas.

Katarzyna Antczak_ludzie i medycyna

Katarzyna Antczak

PROJEKTANTKA UX, pacjentka

Kasia zaprojektowała aplikację Pacjenci pacjentom. Jest naszą szefową do spraw dizajnu. Kluczem do sukcesu jest dla niej komunikacja – nie tylko wizualna. Zawodowo, Product Designerka w firmie Euvic, współpracującą zarówno z niewielkimi firmami rodzinnymi, jak i korporacjami. W swoich projektach bierze pod uwagę nie tylko użytkownika, ale kładzie nacisk również na perspektywę biznesu, klienta i technologii. Z jej projektów korzystały Empik, H&M czy General Electric.

Aleksandra Biel_ludzie i medycyna

Aleksandra Biel

Psycholożka zdrowia, Badaczka UX

Od zawsze chciała pomagać ludziom, od niedawna zaczęła wykorzystywać w tym celu nowe technologie. Z wykształcenia psycholożka i informatyczka społeczna, uwielbia uczyć się nowych rzeczy. Pracuje w korporacji jako UX Designer, pisze pierwszy artykuł naukowy o aplikacji poprawiającej nastrój, a w wolnym czasie organizuje konferencję DesignWays. W Fundacji wspiera aplikację Pacjenci Pacjentom w zakresie prowadzenia badań i tworzy spotkania o tematyce UX dla zdrowia.

Ania Charko

PSYCHOLOŻKA
ZDROWIA, pacjentka

Założyła fundację ludzie i medycyna, by móc na cały etat z ciekawością przyglądać się doświadczeniu pacjentów. Prowadzi wywiady oraz koordynuje projekty “Kartki na złe okoliczności” i “Rozmawianie o śmierci cię nie zabije”. Uczy studentów SWPS projektowania rozwiązań dla zdrowia, opartych na badaniach. Naukowo zajmuje ją psychosomatyka i body-mind science oraz temat innowacji pacjentów. Trenuje pływanie, szyje.

Szymek Drobniak

BIOLOG
EWOLUCYJNY, POPULARYZATOR NAUKI

Od czasu obrony doktoratu na Uniwersytecie Jagiellońskim Szymek bada ewolucję płci i kooperacji. Współpracuje z UNSW w Australii i Uppsala University w Szwecji. Popularyzuje naukę: pisze książki dla dzieci i dorosłych, jest laureatem Nagrody Naukowej Polityki i Stypendium MNiSW. Regularnie publikuje w polskich czasopismach naukowych.

Luiza Pianka_ludzie i medycyna

Luiza Pianka

PROJEKTANTKA I BADACZKA UX

Z wykształcenia i zamiłowania psycholożka. Na co dzień wspiera zespoły sprzedażowe w tworzeniu oferty. W wolnym czasie prowadzi swoją grupę projektową, skierowaną do kobiet stawiających pierwsze kroki w świecie IT. Pragnie wykorzystać pasję i doświadczenie w projektowaniu do pracy z organizacjami pozarządowymi, w tym przy tworzeniu cyfrowych produktów i usług.

Alicja Sekret_ludzie i medycyna

Alicja Sekret

trenerka komunikacji, COACH ZDROWIA, pacjentka

Pomysłodawczyni projektu „Pacjenci pacjentom”. Od stycznia 2020 współtworzy fundację ludzie i medycyna. Samorzeczniczka onkologiczna. Mówczyni, współorganizatorka TEDxWarsawWomen. W zarządzaniu posiłkuje się empatyczną komunikacją (NVC). Do końca 2019 współpracowała z Fundacją Onkocafe, korzystając m.in. z coachingu symbolu (coachingu w piaskownicy©). Komunikacja pacjent-reszta świata – zrozumiała i dająca poczucie bezpieczeństwa, to jej marzenie. Od lat pomaga ludziom komunikować się lepiej. Kocha psy.

Robert Statkiewicz

BADACZ UX, ETNOGRAF

Nieformalny spec od badań w projekcie Pacjenci pacjentom. UX Specialist w jednej z wiodących firm medycznych, doktorant w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytet Warszawski. W przeszłości współpracował z Bemowskim Centrum Kultury i kilkoma agencjami badawczymi. Najważniejsze wartości: empatia, praca dla i z ludźmi, emocje i doświadczanie. Naukowo wkręcony w nurt neuroantropologii, antropologii zaangażowanej oraz medycznej. Wielbiciel Macedonii, miłośnik gier z serii Pokemon i dziwnych zakamarków YouTube’a.

Zarząd

Anna Charko, Szymon Drobniak, Alicja Sekret, Robert Statkiewicz.

Zespół projektu Pacjenci pacjentom

Luiza Pianka, Katarzyna Antczak, Alicja Sekret, Robert Statkiewicz, Aleksandra Biel, Edyta Wieruszewska, Sylwia Łasiewicka, Magda Gruszczyk, Ania Charko.
Wspierająco: Wiktor Początek,.

Zespół projektu Rozmawianie o śmierci cię nie zabije

Ania Charko, Barbara Obarska, Marta Podolska.
Wspierająco: Agata Steifer.

Zespół projektu Meet-up UX dla zdrowia

Aleksandra Biel, Karina Stawiarska.
Wspierająco: Luiza Pianka, Robert Statkiewicz, Ania Charko.

Zespół projektu Kartki na złe okoliczności

Ania Charko.

przyjaciele

Barbara Obarska

SENIORKA-PARTNERKA W PROJEKCIE

Basia razem z Anią prowadzi projekt „Rozmawianie o śmierci cię nie zabije”. Jest uczestniczką programu „Seniorzy w akcji”. Prywatnie jest ciocią Ani, współdzielą gen aktywności.

Marta Podolska

GRAFICZKA

Graficzka, która w swoich projektach łączy wrażliwość, odwagę i ekstremalne poczucie humoru. Marta stworzyła logo dla fundacji ludzie i medycyna. Stworzyła też kilka grafik dla kartek na złe okoliczności oraz całą identyfikację graficzną projektu „Rozmawianie o śmierci cię nie zabije”.  

Wiktor Początek

PROJEKTANT UX

Z zamiłowania i zaburzenia perfekcjonista. W fundacji wspiera projekt Pacjenci Pacjentom, projektując aplikację i dbając o media społecznościowe. Zawodowo rozwija się jako UX/UI Designer, od jakiegoś czasu zajmuje się też dostępnością w produktach cyfrowych. W przyszłości chciałby mieć ogród, psa i zmieniać świat na lepsze.

Agata Steifer

FOTOGRAFKA

Agata jest fotografką, tworzy też filmy i animacje. Dla Fundacji sfotografowała kartki w projekcie „Kartki na złe okoliczności” oraz karty do rozmawiania o śmierci.

Karina Stawiarska

STUDENTKA NEUROPSYCHOLOGII I NEUROKOGNITYWISTYKI

Studentka czwartego roku neuropsychologii i neurokognitywistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczy się w krakowskiej Szkole Grafiki Komputerowej, w której odkryła pasję do UX, a wiedzę z tego zakresu pogłębia dodatkowo w kole naukowym UX Academic Laboratory. W ramach praktyk studenckich współpracowała z Laboratorium Badań nad Świadomością C-Lab w Krakowie. W przyszłości pragnie tworzyć produkty cyfrowe i usługi dla branży medycznej, w szczególności skupiając się na pacjentach dotkniętych zaburzeniami neurologicznymi. W wolnych chwilach szlifuje swój angielski oraz uczy się francuskiego.

Joanna Meuś

GRAFICZKA

Asia jest autorką znaku dla aplikacji Pacjenci pacjentom