Karty do gry pomagają rozmawiać!

Rozmawianie o śmierci cię nie zabije

Karty do gry + śmierć = zestaw idealny do samorozwoju

 
 
 
Krótko o projekcie

„Rozmawianie o śmierci cię nie zabije” – to talia kart oraz krótki poradnik, które mają ułatwić rozmowy na temat odchodzenia. To też zaproszenie do rozmów na ten temat.

Dlaczego karty? Karty kojarzą się z wolnym czasem, dobrym towarzystwem, grą. Karty pozwolą stworzyć dobry klimat, by rozpocząć rozmowę. Karty ją też poprowadzą – na każdej z nich będzie potrzeba (emocjonalna, logistyczna lub inna) związana z odchodzeniem. Rozmówca układa karty na 3 stosy: to dla mnie bardzo ważne – to średnio ważne – to nie jest ważne.

Dlaczego odchodzenie? Bo to część życia. A konfrontacja z faktem własnej śmiertelności jest nie tylko objawem dojrzałości, ale też może wzbogacić życie. Na każdym jego etapie.

Na jakim etapie jesteśmy

Prace nad projektem są już zaawansowane: powstały prototypy kart, część z nich trafiła już w ręce specjalistów i osób prywatnych, które zgłosiły się, by je testować. W listopadzie i grudniu 2019 będziemy nadal wysyłać prototypowe talie do testów. Chętnych prosimy o maila: aniacharko@gmail.com.

Po drodze narodziła się inicjatywa Death cafe, czyli spotkań o smierci przy kawie. Pierwsze spotkanie za nami: 18 listopada 2019 w Młodszej Siostrze.  Kolejne: w połowie stycznia 2020. Spotkania te fundacja ludzie i medycyna organizuje razem z Anją Franczak z bloga Sprawy Ostateczne.

Projekt rozwija się dzięki wsparciu programu “Seniorzy w akcji” Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.

Autorkami projektu są: Ania Charko, założycielka fundacji ludzie i medycyna i Barbara Obarska, uczestniczka „Seniorów w akcji”.

W czerwcu 2020 powstanie 100 gotowych talii, które za darmo przekażemy osobom chętnym do ich używania.

Najtrudniej odpowiedzieć na pytanie: jak zacząć taką rozmowę?

Widzisz wartość, uważasz, że to ważny temat, podoba Ci się pomysł?

Rozwijaj ten projekt z nami!

Nowy tekst na blogu >>>
Rozmawianie o śmierci cię nie zabije.
 
Karty do gry pomagają rozmawiać o odchodzeniu. Co chcemy stworzyć, czym się inspirujemy i jak to ma działać. Przeczytaj o przykładowych rozwiązaniach na świecie oraz o badaniach, które leżą u podstaw tworzenia kart.