Karty do gry pomagają rozmawiać!

Rozmawianie o śmierci cię nie zabije

Karty do gry + śmierć = zestaw idealny do samorozwoju

 
 
 
Krótko o projekcie

„Rozmawianie o śmierci cię nie zabije” – to talia kart oraz krótki poradnik, które mają ułatwić rozmowy na temat odchodzenia. To też zaproszenie do rozmów na ten temat.

Dlaczego karty? Karty kojarzą się z wolnym czasem, dobrym towarzystwem, grą. Karty pozwolą stworzyć dobry klimat, by rozpocząć rozmowę. Karty ją też poprowadzą – na każdej z nich będzie potrzeba (emocjonalna, logistyczna lub inna) związana z odchodzeniem. Rozmówca układa karty na 3 stosy: to dla mnie bardzo ważne – to średnio ważne – to nie jest ważne.

Dlaczego odchodzenie? Bo to część życia. A konfrontacja z faktem własnej śmiertelności jest nie tylko objawem dojrzałości, ale też może wzbogacić życie. Na każdym jego etapie.

Na jakim etapie jesteśmy

Jesteśmy na początkowym etapie rowijania tego pomysłu. Staramy się o niewielki grant “Seniorzy w akcji”, który pozwoli nam na prototypowanie kart i poradnika oraz stworzenie grafiki. Do udziału w konkursie zgłosiłam się razem z moją partnerką projektową Basią. W sierpniu mamy znać wyniki.

Planujemy w projekcie przeanalizować istniejące na świecie rozwiązania i na ich podstawie stworzyć prototyp, zorganizować 5 warsztatów w celu zbadania potrzeb Polaków, wprowadzić zmiany do naszych kart, stworzyć tekst poradnika “jak rozmawiać”, opracować całość graficznie i wydać 100 talii kart drukiem.

Najtrudniej odpowiedzieć na pytanie: jak zacząć taką rozmowę?

Widzisz wartość, uważasz, że to ważny temat, podoba Ci się pomysł?

Rozwijaj ten projekt z nami!

Nowy tekst na blogu >>>
Rozmawianie o śmierci cię nie zabije.
 
Karty do gry pomagają rozmawiać o odchodzeniu. Co chcemy stworzyć, czym się inspirujemy i jak to ma działać. Przeczytaj o przykładowych rozwiązaniach na świecie oraz o badaniach, które leżą u podstaw tworzenia kart.