Nasze projekty i historie w mediach.

anna-charko-jestem-i-bede-2

Vogue Polska. 28.10.2020.
"Jestem i Będę: Żyć i chorować po swojemu"

Co to właściwie znaczy: być sobą w chorobie? Odkrywam to, eksperymentując. Moja własna choroba stała się polem eksploracji. Za postępującą degeneracją ciała podążam z rosnącą ciekawością – mówi Anna Charko, kolejna bohaterka cyklu powstającego we współpracy z Fundacją Małgosi Braunek „Bądź”, która zmaga się z autosomalną dominującą wielotorbielowatością nerek.
fot. Agata Wrońska

Tygodnik Powszechny, nr 44/2020, 28.10.2020
"Posklejaj sobie śmierć"
- rozmowa Anny Kiedrzynek z Anną Charko

Po raz pierwszy usłyszałam o kartach na konferencji o komunikacji medycznej w Porto. Anglojęzyczne karty oparte są na badaniach naukowych i rozmowach z pacjentami hospicjów. Pomyślałam wtedy: może warto zrobić coś takiego w języku polskim?
fot. Agata Steifer
tygodnik
disruptive forum

Disruption Forum Sustainability
Sesja "How to scale up positive impact of NGOs?"

W czasie sesji opowiedzieliśmy o pracy nad aplikacją "Pacjenci pacjentom" i naszym udziale w akcji Tech to The Rescue.
W sesji wzięły udział: Alicja Sekret i Katarzyna Antczak z zespołu Fundacji ludzie i medycyna oraz Natalia Pięta ze strony partnera technologicznego aplikacji - Skyrise.net. Prowadził Jacek Siadkowski nasz mentor w projekcie.

Sektor 3.0 - blog, 29.07.2020 Filip Żyro przeprowadził wywiad z całym naszym zespołem, krótko po tym, jak wygraliśmy konkurs Funduszu Sektora 3.0

Alicja: Pierwsza wersja pomysłu zrodziła się w mojej głowie chyba jakoś między chemioterapią a radioterapią. Ja akurat miałam to szczęście, przypadkiem w sumie, że kiedy dostałam diagnozę, po pierwszym szoku, ktoś podsunął mi numer telefonu do dziewczyny, która kilka lat wcześniej też miała raka piersi.
Screenshot from 2020-11-03 16-46-04
Screenshot from 2020-11-03 17-38-59

Radiospacja, 4.10.2020 Małgorzata i Grzegorz Bora rozmawiają z Anną Charko o projekcie "Rozmawianie o śmierci cię nie zabije"

Rozmowa o rozmawianiu o śmierci. Prowadzący spotkanie: lekarze i coachowie są też współtwórcami kart: uczestniczyli w ich testowaniu. To była olbrzymia przyjemność spotkać ich w rozmowie.