Kartki


Kartki na złe okoliczności – hakaton copywrite

Brak nam słów, gdy mowa o chorobie? Hakujemy język polski! Znajdziemy te słowa razem!

Ludzie i medycyna zaprasza wszystkich chętnych – biegłych w polszczyźnie i nieporadnych językowo – na udział w hakatonie copywrite, w ramach projektu „Kartki na złe okoliczności”.

Gdy ktoś nam bliski dostaje niepomyślną diagnozę, traci zdrowie, najczęściej jesteśmy zagubieni. Brak nam słów, sięgamy po kalki, schematy, w rodzaju: „wszystko będzie dobrze”. Te schematy  zamiast zbliżać ludzi, oddalają ich od siebie. Powiększają dystans do chorych. Wyrzucają ich poza nawias językowy.

Projekt „Kartki na złe okoliczności” ma znieść schematyczne mówienie o chorobie. W jego ramach poszukamy słów, a potem też obrazów, które ułatwią nam dialog z naszymi bliskimi, którzy wpadli w chorobowe tarapaty. Poszukamy właściwych środków wyrazu, żeby wyrazić różnorodność i swoistość naszych relacji z innymi.

Hakaton copywrite otwiera ten projekt. Zapraszamy!

Kiedy: sobota 29.09, godziny: 14.00-22.00
Gdzie: Wrzenie świata, Gałczyńskiego 7, Warszawa ===> http://wrzenie.pl/
Organizator: Ludzie i medycyna (fundacja w trakcie rejestracji)
Zapisy: mail na adres: aniacharko@gmail.com, w tytule: "kartki"

Zasady udziału: uczestnicy przychodzą w dowolnym momencie pomiędzy godzinami 14.00 i 22.00. Można być z nami przez cały ten czas, można wpaść na chwilę. Celem udziału jest stworzenie listy słów, wyrażeń, zdań, które chcielibyśmy skierować do naszych bliskich w kryzysie choroby. Można pracować solo, można w zespołach, w trybie burzy mózgów. Można inspirować się tym, co wymyślili pozostali uczestnicy. Wszystkie słowa, zwroty, zdania, które powstaną podczas hakatonu będą – zgodnie z jego regulaminem – udostępnione przez uczestników-twórców na wolnej licencji: CC NC (użycie niekomercyjne), która oznacza, że te słowa, zwroty, zdania staną się elementem otwartej kultury, każdy chętny będzie mógł z nich skorzystać, pod warunkiem, że nie będzie to użycie komercyjne.

Przebieg spotkania: hakaton będzie moderowany, planujemy wykorzystać narzędzia do burzy mózgów oraz niektóre ćwiczenia znane improwizacji teatralnej, aby uwolnić słowa.

Identyfikacja projektu:
#kartkinazłeokoliczności
@ludzieimedycyna
https://web.facebook.com/ludzieimedycyna/
http://www.ludzieimedycyna.pl/p/kartki.html

Kontakt: aniacharko@gmail.com

Komentarze

Popularne posty