Kategorie

TREŚĆ

ciało/umysł/mózg

psychofizjologia. stres. biologia chorób psychicznych. psychologia chorób somatycznych. choroby psychosomatyczne. choroby społeczne (np. o syndemiach w tej rozmowie). strategie bycia w chorobie. psychologia dla medycyny (np.: Przychodzi lekarz do psychiatry)

pacjenci

ludzie, którym zdarzyło się być chorymi. Próba stworzenia nowej narracji o nas, pacjentach - nie ofiarach, nie trędowatych, nie wymagających litości. Przykłady: pacjenci - innowatorzy (za portugalskim portalem Patient Innovation rozmowa do poczytania jest tu, Sara Riggare (wywiad) czy ten filmik: https://web.facebook.com/PopSugarFitness/videos/999128690123602/

projekty

technologie i działania, start-upy medyczne, dizajn dla medycyny, rozumiany szeroko jako projektowanie usług czy sposobu korzystania z usług i przedmiotów przez pacjentów, ale też personel medyczny i innych ludzi zaangażowanych w medycynę. (np. rozmowa Pacjent jako użytkownik)

postawy

kampanie społeczne (dlaczego nie działają i czy któreś jednak działają), wezwania do akcji, ale też opór i upór. tutaj także o tym, dlaczego tak trudno przekonać tych, którzy nie szczepią dzieci, by je zaszczepili. dużo o komunikacji i debatach publicznych.
FORMA

rozmowy AUDIO

rozmowy TEKST


Komentarze

Popularne posty