nasze projekty w mediach i nasze wystąpienia

Design Ways, 21.09.2021,
"3 razy szybciej, 7 razy taniej i 100 razy mocniej". Kasia Antczak i Robert Statkiewicz prezentują aplikację "PP"

Nasi wspaniali reprezentanci: Kasia Antczak, która w zespole aplikacji odpowiada za dizajn oraz Robert Statkiewicz, nasz szef od badań, wystąpili na konferencji Design Ways. Opowiedzieli o kulisach pracy nad aplikacją: ile czasu, ile pieniędzy, jak intensywnie. Opowiedzieli też o naszym idealnym Partnerze Technologicznym, Skyrise, bez którego aplikacja nie mogła by powstać. Wspierała ich Luiza Pianka, odpowiadając na liczne pytania na czacie.
1632238334183

Dzień Dobry TVN, 25.08.2021,
Reportaż o naszej aplikacji "Pacjenci Pacjentom"

"Alicja Sekret poddała się leczeniu z powodu raka piersi, Anna Charko walczy ze schorzeniem nerek, a Katarzyna Antczak - z epilepsją. Wspólnie postanowiły wykorzystać nowe technologie, aby pomóc sobie i innym. - W naszej aplikacji można założyć sobie konto i znaleźć partnera do rozmowy, który zmaga się z podobnymi doświadczeniami i obciążeniem - wyjaśniły, a następnie dodały: - Myśli o pacjentach jak o ekspertach od życia z chorobą. Chcemy, aby wiedzieli, jak odróżniać informacje pojawiające się w internecie - które z nich są rzetelne, a które - nie."
1631710093868 (1)
Screenshot from 2021-09-22 08-34-04

Hellozdrowie.pl,
12.04.2021.
Marianna Fijewska rozmawia z Alicją Sekret o aplikacji "Pacjenci Pacjentom"

"Bycie chorym jest ok, nie kłóci się z normalnością. Chciałabym, by ludzie to zrozumieli." - mówi Alicja.
Hello Zdrowie objeło nasz projekt patronatem medialnym.

Hellozdrowie.pl,
15.02.2021.
Marianna Fijewska rozmawia z Anną Charko o działaniach naszej fundacji

"Inne hasło: „Nie bądź złośliwy. Nowotwór przez ciebie przemawia” podarowała mi jedna z pacjentek. To zdanie szczególnie do mnie przemawia. Użyta w nim humorystyczna gra słów trafia w moją osobistą wrażliwość. Lubię też prowokację, zawartą w tym zdaniu – ono zachęca, by pytać: czy psychika pacjenta zmienia się pod wpływem choroby? To bardzo ważne, żeby dostrzec, że może tak być. Na przykład z badań jasno wynika, że choroby fizyczne niezwykle sprzyjają depresji i wielu innym objawom psychicznym, takim jak: apatyczność, drażliwość, niepokój."
Screenshot from 2021-09-22 08-40-42

Storytel,
27.10.2020.
W cyklu "Jestem i Będę" Orina Krajewska rozmawia z Anną Charko

"Postanowiła się zatrzymać i znaleźć narzędzia, które pomogą jej na drodze ku wewnętrznej stabilności. (...) Dziś Ania pomaga innym radzić sobie z chorobą, tworząc niezwykłe projekty w ramach swojej Fundacji "Ludzie i medycyna".
Rozmowa jest częścią projektu z Vogue Polska, linkujemy do artykułu, a jeśli korzystasz z aplikacji Storytel, wystarczy, że wpiszesz w jej wyszukiwarce np. "Charko".
anna-charko-jestem-i-bede-2

Vogue Polska, 28.10.2020,
"Jestem i Będę: Żyć i chorować po swojemu"

"Co to właściwie znaczy: być sobą w chorobie? Odkrywam to, eksperymentując. Moja własna choroba stała się polem eksploracji. Za postępującą degeneracją ciała podążam z rosnącą ciekawością – mówi Anna Charko, kolejna bohaterka cyklu powstającego we współpracy z Fundacją Małgosi Braunek „Bądź”, która zmaga się z autosomalną dominującą wielotorbielowatością nerek."
fot. Agata Wrońska

Tygodnik Powszechny, nr 44/2020, 28.10.2020
"Posklejaj sobie śmierć"
- rozmowa Anny Kiedrzynek z Anną Charko

"Po raz pierwszy usłyszałam o kartach na konferencji o komunikacji medycznej w Porto. Anglojęzyczne karty oparte są na badaniach naukowych i rozmowach z pacjentami hospicjów. Pomyślałam wtedy: może warto zrobić coś takiego w języku polskim?"
fot. Agata Steifer
tygodnik
disruptive forum

Disruption Forum Sustainability
Sesja "How to scale up positive impact of NGOs?"

W czasie sesji opowiedzieliśmy o pracy nad aplikacją "Pacjenci pacjentom" i naszym udziale w akcji Tech to The Rescue.
W sesji wzięły udział: Alicja Sekret i Katarzyna Antczak z zespołu Fundacji ludzie i medycyna oraz Natalia Pięta ze strony partnera technologicznego aplikacji - Skyrise.net. Prowadził Jacek Siadkowski nasz mentor w projekcie."

Sektor 3.0 - blog, 29.07.2020 Filip Żyro przeprowadził wywiad z całym naszym zespołem, krótko po tym, jak wygraliśmy konkurs Funduszu Sektora 3.0

"Alicja: Pierwsza wersja pomysłu zrodziła się w mojej głowie chyba jakoś między chemioterapią a radioterapią. Ja akurat miałam to szczęście, przypadkiem w sumie, że kiedy dostałam diagnozę, po pierwszym szoku, ktoś podsunął mi numer telefonu do dziewczyny, która kilka lat wcześniej też miała raka piersi."
Screenshot from 2020-11-03 16-46-04
Screenshot from 2020-11-03 17-38-59

Radiospacja, 4.10.2020 Małgorzata i Grzegorz Bora rozmawiają z Anną Charko o projekcie "Rozmawianie o śmierci cię nie zabije"

Rozmowa o rozmawianiu o śmierci. Prowadzący spotkanie: lekarze i coachowie są też współtwórcami kart: uczestniczyli w ich testowaniu. To była olbrzymia przyjemność spotkać ich w rozmowie.