Pacjenci pacjentom

aplikacja do mentoringu w chorobie

Pacjenci pacjentom to nowo powstająca darmowa aplikacja do mentoringu w chorobie i dzielenia się doświadczeniem przez pacjentów.

Aplikacja ma też ułatwić pacjentom dotarcie do specjalistów, którzy są gotowi pracować z osobami chorymi chronicznie (dietetyków, psychoterapeutów, coachów, trenerów, doradców zawodowych, etc.).

Marzymy, aby nikt, kto dostaje trudną diagnozę, nie pozostał z nią sam.

Zapraszamy Was na stronę projektu Pacjenci pacjentom - dajcie nam znać, czy aplikacja trafia w Wasze potrzeby:

Krótko o projekcie

„Pacjenci pacjentom” to darmowa aplikacja mobilna, która służyć będzie wymianie doświadczeń i wsparcia pomiędzy pacjentami w chorobach chronicznych.

Aplikacja ma też ułatwić pacjentom dotarcie do specjalistów, którzy są gotowi pracować z osobami chorymi chronicznie (dietetyków, psychoterapeutów, coachów, trenerów, doradców zawodowych, etc.).

Zanim ruszymy z aplikacją, zapraszamy Was do korzystania z grupy na Facebooku, gdzie możecie już teraz nawiązać mentoringowy kontakt z wybranym pacjentem-mentorem i uzyskać wsparcie w takich obszarach, jak zdrowe nawyki, utrzymanie motywacji, podejmowanie decyzji, poszukiwanie źródeł informacji i innych. Spotkacie tam też specjalistów, którzy oferują Wam darmowe wsparcie. Już teraz znajdziecie tam coacha zdrowia, psychologa zdrowia, psychoonkologa, a za chwilę doradcę zawodowego.


Na jakim etapie jesteśmy

Rozwijamy ten projekt w ramach inkubatora w konkursie Sektora 3.0 w metodologii UX (user experience). Przeszliśmy przez bardzo intensywne procesy: badań wydobywczych w postaci wywiadów pogłębionych, projektowania prototypu, testów użyteczności, tworzenia modelu społeczno-biznesowego, wyceny technologicznej, kolejnych testów i badań, testowania strony landingowej. Kilka razy drastycznie zmienialiśmy funkcjonalności – wszystko to w ślad za wnioskami z badań. Chcemy, by powstało narzędzie, które odpowie na rzeczywiste potrzeby pacjentów!

Jesteśmy gotowi,  by przedstawić nasz projekt potencjalnym Partnerom, którzy zechcą go wesprzeć swoją pracą lub finansami. 

Sami włożyliśmy weń wiele godzin pracy wolontariackiej. Nasz dream team to 5 osób: Alicja Sekret (coach zdrowia, liderka w projekcie). Robert Statkiewicz (badacz UX, szef badań w projekcie), Katarzyna Antczak (projektantka UX, szefowa od dizajnu w projekcie), Luiza Pianka (badaczka i projektantka UX), Asia Meuś (graficzka) i Ania Charko (jako project manager i psycholog).