tworzymy rozwiązania dla dobrego życia z chorobą

trzy filary naszych działań to:

psychologia zdrowia

patient experience

empatyczne projektowanie

psychologia zdrowia: dobre życie z chorobą

Psychologia zdrowia to próba zdefiniowania: czym jest dobre życie w chorobie i wskazania sposobów, jak je osiągnąć. Czerpiemy w naszych działaniach wiedzę z badań naukowych z tego interdysycyplinarnego obszaru, zwłaszcza.z psychologii poznania czy psychologii pozytywnej. Dobre życie w chorobie to nasz postulat.

patient experience: badania doświadczenia choroby

Prowadzimy własne badania, aby poznać potrzeby pacjentów i jak najlepiej zrozumieć czym jest codzienne doświadczenie życia z chorobą. Nasze projekty osadzone są w badaniach potrzeb użytkowników, a niektóre są współ-tworzone przez pacjentów. 

Ze względu na wybitnych badaczy w zespole Fundacji Ludzie i Medycyna, możemy śmiało powiedzieć, że jesteśmy ekspertami od badań jakościowych w obszarze doświadczenia choroby.

empatyczne projektowanie: rozwiązania

Zrozumieć perspektywę drugiego człowieka i włączyć tę wiedzę w proces projektowy – to właśnie nazywamy empatią! 

Tak powstają nasze rozwiązania dla Pacjentów. Stworzyliśmy już: „Kartki na złe okoliczności”, karty konwersacyjne „Rozmawianie o śmierci cię nie zabije” i aplikację „Pacjenci Pacjentom”.

nasze projekty

Przestrzeń w Twoim telefonie, gdzie uczysz się od innych, jak lepiej żyć z chorobą. Rozmawiaj na czacie z innym pacjentem, który przeszedł przez podobne do Ciebie doświadczenia. 

kartka stworzona w gimnazjum Batorego, pod opieką malarki Małgorzaty Widomskiej

Twój przyjaciel zachorował? Co powiedzieć? Poszukaj w bazie naszych słów i grafik. Pobierz za darmo, prześlij przyjacielowi. Autorzy kartek – osoby chorujące i zdrowe, graficy, copywriterzy, gimnazjaliści, lekarze, fotografowie i wszyscy inni – udostępniają swoje dzieła na licencji Creative Commons.

grafiki: Marta Podolska, fot. Agata Steifer

45 kart do rozmowy, które ułatwić mają podjęcie tematu śmierci i odchodzenia, zarówno pomiędzy bliskimi, jak i w relacji pacjent – lekarz/terapeuta/psycholog. Do pracy indywidualnej i grupowej. Kartom towarzyszy poradnik “Jak rozmawiać”.

Psychosomatyka. Jak psychika gada przez ciało. Zjawiska, przygody i nauka. Rozmowy z pacjentami, lekarzami, psychologami. Czytanie tekstów, książek. Szukanie sposobów na życie na huśtawce ciało-umysł.